28.6 C
İstanbul
Pazar, Haziran 16, 2024

HAKLININ TARAFINDA

Yeni TÜGVA belgeleri sızdı: THY’den 1500 adet bedava bilet!

Son günlerde adı kamuda kadrolaşma iddialarıyla anılan TÜGVA'nın, THY'den 1500 adet bilet talep ettiği ortaya çıktı

Son aylarda adı usulsüzlük iddialarıyla gündeme gelen Türkiye Gençlik Vakfı’nın (TÜGVA), bu kez Türk Hava Yolları’ndan (THY) aldığı öne sürülen bin 500 adet bedava biletle gündemde.

Gazeteci Metin Cihan’ın iki kurum arasındaki yazışmaların belgelerini paylaşması, sosyal medyanın gündemine bomba gibi düştü. TÜGVA cephesi, daha önce yine gazeteci Metin Cihan tarafından yayınlanan ‘torpil listeleri’ ile ilgili yalanlama yaptıktan kısa bir süre sonra “İçerden belgeleri almış bu adam, sızdırmış, yedek yapmış ve şu anda ifşa ediyor” açıklamasında bulunmuştu.

1500 adet bilet istemişler ve elbette almışlar

Gazeteci Cihan’ın bugünkü paylaşımlarına göre TÜGVA, adı kamuoyunda ‘Pelikan’ olarak bilinen yapılanmanın üyelerinden olan Selman Öğüt’ün başında olduğu ‘Bölge Uzmanı Yetiştirme Programı’ için THY’den 1500 adet bilet talebinde bulundu. Konuya ilişkin yazışmaları Twitter hesabı üzerinden yayınlayan Cihan, “başına selman öğüt’ü koydukları bir program için thy’den 1500 adet ücretsiz uçak bileti istemişler. ve elbette almışlar” notuyla paylaşımda bulundu.

1000 yurt içi, 300 adet yurt dışı kısa, 200 adet yurt dışı uzun menzilli bilet

TÜGVA’nın bilet talebinde dikkat çeken bir diğer ayrıntı ise biletlerin uçuş menziline göre sınıflandırılması oldu. THY’ye yapılan talepte uçuş mesafelerine göre bilet talebinde bulunulması sosyal medya kullanıcıları arasında şaşkınlığa yol açtı. Vakıftan gönderilen yazıda, talebin karşılandığı takdirde THY’ye ana sponsor olarak logo, kitapçık, sunum, broşür vb. basılı ve görsel materyallerde yer verileceği vaadinde bulunuldu.

Resim
Resim

Diğer Haberler

CEVAP VER

Yorum Yazabilirsiniz.
İsmini yazın

Sosyal Medya

0BeğenenlerBeğen
894TakipçiTakip
0AboneAbone
- Reklam -spot_img

Son Haberler