25.9 C
İstanbul
Cuma, Haziran 14, 2024

HAKLININ TARAFINDA

Mustafa Destici: Cumhur İttifakı’nın üyesiyiz hükümetin değil; yanlışları bize yüklemeyin

Dün Kocaeli'de bir dizi programa katılan Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, iktidarın yanlışlarının partisine yüklenmemesi gerektiğini savundu

Partisinin Körfez ilçe kongresinin ardından Başiskele’de muhtarlar ve sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle bir araya gelen BBP lideri, “Bazen genel yakıştırmalar da yapılıyor. Bir ittifak içindeyseniz bütün günahı sevabı herkese yükleniyor. Öyle bir şey yok” dedi.

Hükümetin üyesi değiliz

Başiskele’de düzenlenen programda konuşan BBP lideri, hükümetin üyesi olmadıklarını vurgulayarak, “Bazen genel yakıştırmalar da yapılıyor. Bir ittifak içindeyseniz bütün günahı sevabı herkese yükleniyor. Öyle bir şey yok. Biz Cumhur İttifakı’nın üyesiyiz ama hükûmetin üyesi değiliz. Hiçbir vatandaşımızın bize böyle yaklaşmasını istemeyiz. Bunu hak etmiyoruz. Hükûmetin bütün doğru işlerini destekliyoruz ama eksik, noksan işlerini düzeltmek için de mücadele ediyoruz, hatırlatma yapıyoruz, öneri veriyoruz. Bununda burada karşılığını alıyoruz. Yanlış giden bir şeyi söylüyoruz ve düzeltilmesini istiyoruz. Düzeliyor mu evet. Her şey mi hallediliyor hayır. Ama elimizden gelen bütün gayreti gösteriyoruz. Çünkü devlet bizim, ülke bizim millet bizim. Biz millete hizmet için siyaset yapıyoruz. Milletine hizmet eden Allah’ın da rızasını kazanır” şeklinde düşüncelerini dile getirdi.

Sizin de ‘evet’ diyeceğinizi biliyorum

Destici, TBMM’den kabul edilen TSK’ya sınır ötesi operasyon yetkisi veren tezkere ile ilgili “Biz de Büyük Birlik Partisi olarak terörle mücadeleyi amasız fakatsız desteklediğimiz için evet dedik. Bundan sonra da terörle mücadelede devletin, hükümetin, ordunun, polisimizin sonuna kadar yanındayız. Bu mesele milli bir meseldir. Bütün bu salondaki muhtarlarımız başta olmak üzere STK temsilcileri ve parti temsilcileri yüreği vatan ve millet sevgisi ile atan üniter yapının korunması noktasında hassasiyet taşıyan Türkiye’nin terör belasından kurtulması için destek veren sizlerin de mecliste olsanız her birinizin canı gönülden tezkereye evet diyeceğini biliyorum” dedi.

Yüzde 10 barajı kalkmalı

Milletvekili seçiminde yüzde 10 barajının kalkması gerektiğine dikkat çeken Destici, “Bunu bizden başka dile getiren siyasi parti olmadı. Biz yerel seçimlerdeki barajın da kaldırılmasını istiyoruz. Yerelde daha sert bir baraj var. Daha demokratik daha müreffeh bir Türkiye hayal ediyoruz. Bu Türkiye’ye erişmek için kurulduğumuz günden bu yana uğraş veriyoruz. Cumhur İttifakı içindeyiz. Buna hassas yaklaşıyoruz. Doğru kimden gelirse bunu destekliyoruz. Önceliğimiz devletin varlığı ülkenin bütünlüğü milletin istikbali ve istiklalidir” diye konuştu.

Diğer Haberler

CEVAP VER

Yorum Yazabilirsiniz.
İsmini yazın

Sosyal Medya

0BeğenenlerBeğen
894TakipçiTakip
0AboneAbone
- Reklam -spot_img

Son Haberler