28.6 C
İstanbul
Pazar, Haziran 16, 2024

HAKLININ TARAFINDA

KARAR yazarı Osman Sert’ten helalleşme yorumu

Ankara Enstitüsü Araştırma Direktörü ve Karar gazetesi yazarı Osman Sert, bugünkü köşesinde CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun helalleşme adımıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun geçtiğimiz hafta yaptığı helalleşme çıkışı, gündemdeki tazeliğini korumaya devam ediyor.

Konuyu bugünkü köşesinde ele alan KARAR yazarı Osman Sert, çarpıcı tespit ve değerlendirmelerde bulundu.

Sert, Kılıçdaroğlu’nun zorlu bir yolculuğa çıktığını belirterek “‘Asıl başörtülüler milletten özür dilesin’ diyecek bir akıl ve vicdan tutulması ile mücadele etmek hiç kolay değil” dedi.

KARAR yazarı, ayrıca, yazısında şu görüşlere yer verdi:

“Bir dönem ‘ikna odalarının’ mucitlerinin ayakta alkışlandığı CHP grup toplantısı salonunda “28 Şubatçıların açtığı yaraları kapatıp, helalleşeceğiz. İkna odalarına sokulan başı kapalı kızlarımıza helalleşeceğiz.” cümlesinin kurulmuş olmasının hiç mi kıymet-i harbiyesi yoktur? Burada CHP bir tercih yapacak. Ama bu tercih sadece CHP’nin değil. Bu, sadece CHP’lilerin sırtına yıkılıp çıkılacak kadar kolay bir tercih de değil.”

Kulak tıkamak kolay değil

Sert, yazısında ayrıca şu ifadelere yer verdi:

“İlk kez bir CHP Genel Başkanı, iki yıl önce söyleyeceğine inanılmayan, söylese de kendi partisinde linç edileceği cümleler kuruyorsa kulak tıkamak kolay değil.

Bir tarafta ülkenin tutucu, devletçi, üstenci partisi en azından lider düzeyinde helalleşme, çeperi en katı siyasi organizasyon olarak sınırlarını esnetme derdinde. Diğer tarafta toplumda karşılığı hep daha fazla olan, ülkenin geneline daha fazla yayılmış sağ partileri ise sığ milliyetçi reflekslere esir, katı kimlikler üzerinden çevresindeki duvarları ‘aman kimse başka yere gitmesin’ diye yükseltme çabasında.”

Diğer Haberler

CEVAP VER

Yorum Yazabilirsiniz.
İsmini yazın

Sosyal Medya

0BeğenenlerBeğen
894TakipçiTakip
0AboneAbone
- Reklam -spot_img

Son Haberler