25.9 C
İstanbul
Cuma, Haziran 14, 2024

HAKLININ TARAFINDA

Karamollaoğlu’ndan Cumhur İttifakı açıklaması: Öyle bir kanaat oluşmuşsa yanlış bir kanaat oluşmuş

Partisinin Eskişehir il kongresine katılan Saadet Partisi lideri, burada Saadet Partisi'nin odağında olduğu ittifak tartışmalarına dair önemli açıklamalarda bulundu

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, partisinin il kongresi için bulunduğu Eskişehir’de önemli açıklamalar yaptı. Saadet lideri, partisinin Cumhur İttifakı’na katılacağı yönündeki söylentilere ilişkin olarak “Biz ittifakların seçim kararı alındıktan sonra kurulmasının doğru olduğuna inanıyoruz. Öyle bir kanaat oluşmuşsa yanlış bir kanaat oluşmuş” dedi.

Yanlış bir kanaat oluşmuş

Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi’ndeki kongreye katılan Karamollaoğlu, “İddialara karşı söyleyecek bir şeyimiz yok. Biz cevabımızı geçmişte de verdik. Bugün de aynısını söylüyoruz. İngilizlerin bir tabiri vardır. Türkçesi bir şeyi arzu ederek düşünmek. Bazıları da öyle düşünerek yakıştırmalar yapabiliyorlar. Biz ittifakların seçim kararı alındıktan sonra kurulmasının doğru olduğuna inanıyoruz. Öyle bir kanaat oluşturuyorsa yanlış bir kanaat oluşmuş” dedi.

Bugünkü haliyle başkanlık sistemini doğru bulmuyoruz

Cumhur ittifakı teklifine ret yanıtını mı verecekleri de sorulan Karamollaoğlu, şunları söyledi:

“Bu noktada tekrardan söylüyorum. Zaten bu zorlamalardan dolayı bu neticeyi herkes çıkarmaya gidiyor. Seçim kararı alındıktan sonra biz kendi kararımızı belirtiriz. O kadar, o zaman belirtiriz. Ne evet ne hayır demeyiz. Bizim de kendi çalışmalarımız var. Biz ilkeli bir siyaset yapmayı şiar edinen bir siyasi partiyiz. Elbette bizim kendi prensiplerimiz var. Bugünkü haliyle başkanlık sistemini doğru bulmuyoruz. Bunun değişmesi gerektiğine inanıyoruz. Türkiye’de bugünkü şartlarda bu sistemin mutlaka değiştirilmesine ihtiyaç olduğu kanaatini de taşıyoruz. Ondan dolayı herkes kendine göre yorumlar yapabiliyor. O önemli değil elbet.” 

Diğer Haberler

CEVAP VER

Yorum Yazabilirsiniz.
İsmini yazın

Sosyal Medya

0BeğenenlerBeğen
894TakipçiTakip
0AboneAbone
- Reklam -spot_img

Son Haberler