25.9 C
İstanbul
Cuma, Haziran 14, 2024

HAKLININ TARAFINDA

Güncel koronavirüs tablosu açıklandı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yeni koronavirüs tablosunu açıkladı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 21 Ekim 2021 tarihli koronavirüs tablosunu paylaştı.

Buna göre, Türkiye’de son 24 saat içinde 198 hasta daha salgın nedeniyle yaşamını yitirdi. Vakalar ise kritik eşikte seyretmeye devam ediyor. Dünden bu yana 362 bin 213 kişiye test yapıldı. 28 bin 465 kişinin testi pozitif çıktı. İyileşen hasta sayısı ise 29 bin 160 olarak kaydedildi.

Bakan Koca, paylaşımında vakaların yaş oranının düştüğüne dikkat çekerek “Aşılama sonucunda hastane kapasitemiz zorlanmıyor. Yoğun bakım üniteleri ile servislerde yatan Covid-19 hastalarının çoğunluğunu halen yaşlılar ve kronik hastalığı olanlar oluşturuyor” ifadelerini kullandı.

Resim

65 yaş üstüne uyarı

Koca, 65 yaş üstünün hala risk grubunda olduğuna işaret ederek “Şu anda bir kısıtlama bulunmuyor ama risk grubunda olduklarını unutmamalıdırlar. Aşılarını tamamlamaları ise hayati derecede önemlidir. Aşı, eğer tamamlanmamış ise sağlayacağı koruma sınırlıdır” uyarısında bulundu.

Paylaşımında ikinci dozun önemini vurgulayan Bakan Koca, “İkinci doz ve hatırlatma dozu aşılarının zamanı gelen çok sayıda vatandaşımız var. Vakit kaybetmeden aşılarını tamamlamaları gerekmektedir. Bu, önce kendileri sonra tüm toplum için hayati önemde bir davranıştır. Salgınla mücadelede sağlığınız için kararlı ve ısrarcıyız” ifadelerini kullandı.

Diğer Haberler

CEVAP VER

Yorum Yazabilirsiniz.
İsmini yazın

Sosyal Medya

0BeğenenlerBeğen
894TakipçiTakip
0AboneAbone
- Reklam -spot_img

Son Haberler