25.9 C
İstanbul
Cuma, Haziran 14, 2024

HAKLININ TARAFINDA

Erdoğan-Biden Görüşmesi sona erdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Joe Biden'ın İtalya'nın başkenti Roma'daki görüşmesi sona erdi. Saat 12.17'de başlayan toplantı 1 saat 5 dakika sürdü.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Roma’daki G20 Liderler Zirvesi kapsamında ABD Başkanı Biden ile görüşmesi 12.17’de başladı. 20-25 dakika sürmesi öngörülen toplantı 1 saat 5 dk sürdü.

Görüşme öncesi fotoğraf çekimi sırasında ABD’li bir gazetecinin “Türkiye’ye F-16’ları vermeyi planlıyor musunuz?” sorusuna, ABD Başkanı Biden, “İyi bir görüşme yapmayı planlıyoruz” yanıtını vermesi dikkat çekmişti.

İki lider, Biden yönetime geldikten sonra ikince kez bir araya gelmiş oldu. 14 Haziran’da NATO zirvesinde baş başa yapılan toplantıda Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sadece tercümanı Merve Kavakçı’nın kızı Fatma Gülham Abushanab eşlik etmişti. Bu görüşmede Mevlüt Çavuşoğlu’nun eşlik etmesi dikkat çekti.

Öne çıkan konular

Yaşanan büyükelçi krizinin ardından ilk kez bir araya gelen iki liderin, Osman Kavala krizi yanı sıra, Türkiye ile savunma ilişkileri ve F-16 konularını da ele aldığı, Suriye konusunun görüşmenin ana maddelerinden biri olacağı düşünülüyor. S-400, F-35 ve F-16 konuları da masadaki kritik başlıklar arasında yer aldığı öngörülüyor

Diğer Haberler

CEVAP VER

Yorum Yazabilirsiniz.
İsmini yazın

Sosyal Medya

0BeğenenlerBeğen
894TakipçiTakip
0AboneAbone
- Reklam -spot_img

Son Haberler