25.9 C
İstanbul
Cuma, Haziran 14, 2024

HAKLININ TARAFINDA

Bakan Karaismailoğlu: Kılıçdaroğlu, dış güçlere mektup yazdı

Gayrettepe-İstanbul Havalimanı metro hattının test sürüşlerini başlatan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, burada CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun büyükelçilere yazdığı Kanal İstanbul mektubuna ilişkin konuştu

Gayrettepe-İstanbul Havalimanı metro hattında test sürüşleri başladı. Test sürüşüne katılan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, “Kağıthane-İstanbul Havalimanı arasındaki hattı 2022 yılı ilk çeyreğinde İstanbulluların hizmetine sunmayı hedefliyoruz” açıklamasında bulunarak gazetecilere hatla ilgili bilgi verdi.

İstanbul için yapılan raylı sistem çalışmalarında tarihi bir gün yaşandığını söyleyen Bakan, “37,5 kilometrelik metro hattımız, kent merkezi ile güzergah üzerindeki ilçeleri, mahalleleri ve havalimanına olan yoğun trafik akışının yükünü önemli oranda azaltacak, hem vatandaşlarımıza hem de yabancı ziyaretçilere şehir ulaşımında rahat bir nefes aldıracaktır” diye konuştu.

Karaismailoğlu, günde 600 bin yolcuya hizmet vermesi planlanan hattın yüzde 96’sının tamamlandığını da belirtti.

Kılıçdaroğlu’na Kanal İstanbul mektubu tepkisi

Bakan Karaismailoğlu, konuşmasının devamında, Türkiye’deki tüm büyükelçiliklere kendi dillerinde mektup göndererek, Kanal İstanbul projesiyle ilgili endişelerini dile getiren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu hedef aldı, ‘temel atmama törenleri’ gerçekleştiren İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu da isim vermeden eleştirdi.

“Bir yanda İstanbul Boğazı’nı her türlü faciadan kurtarmak için çabalayan bizler, diğer tarafta İstanbul Boğazı’nı ve çevresindeki milyonların can güvenliğini hiçe sayanlar iş bilmezler” ifadesini kullanan Karaismailoğlu, Kılıçdaroğlu’nu ‘dış güçlere mektup yazmakla’ suçladı:

“Bir tarafta yeni ve faydalı projeler için canla başla çalışanlar, diğer tarafta temel atmama törenleri düzenleyenler. Bir tarafta, yeni metro hatlarını hızla yapanlar diğer tarafta, yapımı devam eden metro hattı üzerine hafriyat dökenler. Bir yanda gece-gündüz çalışanlar, diğer yanda, ellerindeki otobüslerin bakımlarını bile yapamayıp yolda kalmalarına sebep olanlar. Bir yanda halka hizmeti, Hakk’a hizmet olarak gören bizler, diğer tarafta liyakatsiz kadrolarla İstanbul’u başarısızlık girdabına sürükleyenler. Halkımızdan aldığımız destek ve irade ile Türkiye’yi geleceğe taşıyan, hedeflerine ulaştıracak projeler üreten bizler, diğer tarafta, bu başarılı projelere imza atanları ve yatırımcıları tehdit edenler. Bir yanda İstanbul Boğazı’nı her türlü faciadan kurtarmak için çabalayan bizler, diğer tarafta İstanbul Boğazı’nı ve çevresindeki milyonların can güvenliğini hiçe sayan, dış güçlere mektup yazan iş bilmezler.”

Ne olmuştu?

Kılıçdaroğlu, Türkiye’deki tüm büyükelçiliklere kendi dillerinde mektup göndererek, Kanal İstanbul Projesi’yle ilgili endişelerini dile getirmiş, büyükelçilere, ülkelerindeki yatırımcıların bu projeyi desteklememesi çağrısında bulunmuştu.

Diğer Haberler

CEVAP VER

Yorum Yazabilirsiniz.
İsmini yazın

Sosyal Medya

0BeğenenlerBeğen
894TakipçiTakip
0AboneAbone
- Reklam -spot_img

Son Haberler