26.9 C
İstanbul
Pazar, Haziran 16, 2024

HAKLININ TARAFINDA

Temizlik görevlisini öğretim görevlisi olarak atadılar!

Malatya'daki Turgut Özal Üniversitesi'nde aktif olarak çalışmayan 'Saç Bakım ve Güzellik' bölümüne, öğretim görevlisi olarak atanan Ezgi B.'nin, üniversitede iki yıl önce temizlik görevlisi olarak işe alındığı anlaşıldı

Malatya’da 2018 yılında kurulan Turgut Özal Üniversitesi, Yükseköğretim Kurumları (YÖK) sisteminde açık olmayan bölüme, iki öğretim görevlisi aldı.

3 yıllık süreçte yaklaşık 4 bin öğrenciye ulaşan kapasitesiyle talep konusunda düşük kalan üniversitenin halihazırda aktif olmayan bölümlere akademisyen ataması dışında ‘Saç Bakım ve Güzellik’ bölümüne yapılan atama dikkat çekti.

23 Ekim 2021’de yayımlanan Resmi Gazete’deki kadroyu kazanlardan biri Ezgi B., oldu.

screenshot-36.jpg

ALES’ten muaf şekilde yapılan atamayı kazanan Ezgi B.’nin Turgut Özal Üniversitesi’yle olan bağlantısı ise iki yıl önceye dayanıyor.

screenshot-37.jpg

Üniversiteye sözleşmeli temizlik işçisi olarak giren Ezgi B., yerel kaynakların aktardığına göre ardından kadrolu personel oldu.

Malatya Haber’in haberine göre ise Kasım 2021’de de henüz açılmayan bölüme atanan Ezgi B.’nin üniversite rektörü Aysun Bay Karabulut’a yakın olduğu iddia ediliyor.

Diğer Haberler

CEVAP VER

Yorum Yazabilirsiniz.
İsmini yazın

Sosyal Medya

0BeğenenlerBeğen
894TakipçiTakip
0AboneAbone
- Reklam -spot_img

Son Haberler