25.9 C
İstanbul
Cuma, Haziran 14, 2024

HAKLININ TARAFINDA

SON DAKİKA | DEVA Partili Metin Gürcan gözaltına alındı!

DEVA Partisi Kurucular Kurulu Üyesi Metin Gürcan, sabah 06:00 sularında evine gelen polisler tarafından gözaltına alındı

DEVA Partisi Kurucular Kurulu Üyesi Metin Gürcan gözaltına alındı.

06:00 sularında evine gelen polisler tarafından gözaltına alınan Gürcan’a siyasi casusluk suçlaması yöneltildiği öğrenildi.

Gözaltı işlemini kişisel Twitter hesabı üzerinden duyuran Gürcan, paylaşımında, “Siyasi casusluk suçlaması ile göz altına alınıyorum. Polisler evde…Arama yapıyorlar . Şok oldum. Desteğiniz istiyorum” ifadelerine yer verdi.

Metin Gürcan kimdir?

1976 Osmaniye doğumlu olan Gürcan, 1998-2014 yılları arası TSK’nın değişik birimlerinde çalıştı. Güneydoğu Anadolu bölgesi, Irak, Afganistan, Kazakistan ve Kırgızistan’da görev yaptı. Özel Kuvvetler bünyesinde yetişen Gürcan, 2008-2010 arası ABD Deniz Kuvvetleri Enstitüsü’nde ‘Bölgesel Kürt Yönetimi ile Bağdat merkezi yönetimi arasındaki çevre-merkez ilişkisi’ adlı teziyle Güvenlik Çalışmaları alanında master derecesi aldı. Ocak 2015’te kendi isteğiyle emekli oldu. Şu anda Bilkent Üniversitesi Siyaset Bilimi Bölümü’nde TSK’nın kurumsal dönüşüm kapasite ve isteği konusunda doktora tezini yazan Gürcan’ın Turkish Studies, Small Wars Journal, Dynamics of Asymmetric Conflict, Perceptions gibi uluslararası ve ulusal hakemli dergilerde çatışmanın değişen doğası, terörizm, ayaklanma ve ayaklanmaya karşı koyma, sivil asker ilişkileri, dış politika ve askeri strateji konularında yayımlanan pek çok akademik makalesi bulunuyor.

Diğer Haberler

CEVAP VER

Yorum Yazabilirsiniz.
İsmini yazın

Sosyal Medya

0BeğenenlerBeğen
894TakipçiTakip
0AboneAbone
- Reklam -spot_img

Son Haberler