26.9 C
İstanbul
Pazar, Haziran 16, 2024

HAKLININ TARAFINDA

SON DAKİKA | Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine Toplantısı’nın ardından açıklamalarda bulunuyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı'nın ardından açıklamalarda bulunuyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine Toplantısı’nın ardından açıklamalarda bulunudu.

Erdoğan, aşının önemine vurgu yaparak vatandaşları aşı konusunda duyarlı olmaya davet etti.

Erdoğan, okulların açık kalıp kalmayacağına ilişkin olarak bu tartışmanın sona ermesi gerektiğini söyleyerek, “Okullardaki yüz yüze eğitim kesinlikle devam edecektir” açıklamasında bulundu.

Erdoğan, şunları kaydetti:

Salgın yeni dalgalar ve varyantlar halinde ilk dönemdeki öngörüleri aşarak insanlığı tehdit etmeyi sürdürüyor. Salgının sağlık krizi gerçeği inkarı mümkün olmayan vaka olarak karşımızda durmaktadır. Bu durum gelişmiş ülkeler dahil temel hizmet ve üretim altyapılarını giderek zorlamaktadır.

Sağlık Bakanlığı’na 40 bin yeni personel alınacak

Erdoğan, Sağlık Bakanlığı’na 40 bin yeni personel alınacağını da duyurarak, “Salgın ülkemizin gündeminden tamamen çıkana kadara mücadelemiz sürecek” dedi.

Erdoğan, elektrik faturalarındaki TRT payının ve enerji fonu kesintilerinin kaldırıldığını söyledi.

CHP’ye tezkere tepkisi

CHP’ye de sert sözlerle yüklenen Cumhurbaşkanı, “Türkiye’nin ikinci büyük partisinin terör örgütünün kuklası haline geldi” dedi.

Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Tezkereye hayır diyenlerin Yozgat’a gidince Kandil’i yakıp yıkmaktan bahsetmesi de ayrı bir omurgasızlıktır. Tezkereye hayır diyenlerin Yozgat’a gidince Kandil’i yakıp yıkmaktan bahsetmesi de ayrı bir omurgasızlıktır. Meclis’te tezkereye hayır demekle kalmayıp, Kanal İstanbul’u yabancı büyükelçilere şikayet edenlere milletimiz bu ülkeyi emanet etmez.”

Lütfü Türkkan’a ‘küfür’ tepkisi

Lütfü Türkkan’ın şehit yakınına küfür etmesine sert sözlerle tepki gösteren Erdoğan, şunları söyledi:

“Neresinden tutsanız rezillik, terbiyesizlik, saygısızlık, alçaklık olan bir skandalla karşı karşıyayız. Kardeşinin gencecik bedeni PKK terör örgütü tarafından paramparça edilen şehit yakınının feryadını onun bacısına en ağır hakaretleri, küfürleri yaparak bastırmaya çalışmak insanlığa sığmaz. Üstelik bu kişi ve avenesi önce bu olayı bastırmaya hatta şehit yakınını suçlamaya çalıştılar. Ama başaramadılar. Bu kişi o kutlu TBMM çatısı altında bir dakika bile durmamalıdır. Sadece Ziraat Bankasına 36 milyon dolar borcu olan bu kişi aynı zamanda Kocaeli’nde devlete ait arazileri işgal etmiştir.

İYİ Parti’nin başındaki hanımefendi şehit ailesine, milli ve manevi değerlerimize kıymet vermiyorsa hiç değilse kendi cinsiyetine yönelik bu ağır hakarete tepki vermelidir. Kadın STK’larına sesleniyorum; illa sizin örgütlerinizden bir kadına küfrederse o zaman mı ses vereceksiniz? Neden bunun hesabını sormak için yollara çıkmıyorsunuz? İlgili ilgisiz her konuda kadın hakları diyerek ortalığı birbirine katanların şehidin bacısına yapılan bu hakaret karşısında sessizliğe gömülmesini de tarihe not ediyoruz.

Ana muhalefetin başına sesleniyorum; şehidimizin kardeşine yapılan bu saygısızlığa nereye kadar sessiz kalacaksınız? Kadın hakları ile ilgili esip gürleyen CHP’de bıraktık genel başkanı hiçbir şekilde tepki gösterilmemesi arka plandaki kirli planın göstergesidir.

Rabbim ülkemizi bu çirkin ve alçak zihniyetin şerrinden muhafaza etsin. Bu şahsın milletvekilliğinin sonlandırılması dahil siyasi ve hukuki tüm imkanları kullanacağız. İttifaklarına ‘millet’ ismini verenlerin millete nasıl baktığını bu olay gözler önüne sermiştir.

PKK terör örgütünün nasıl peşini bırakmıyorsak onların siyasi uzantısını ve onlarla aynı çuvala girenlerin de peşini bırakmayacağız.”

Diğer Haberler

CEVAP VER

Yorum Yazabilirsiniz.
İsmini yazın

Sosyal Medya

0BeğenenlerBeğen
894TakipçiTakip
0AboneAbone
- Reklam -spot_img

Son Haberler