28.6 C
İstanbul
Pazar, Haziran 16, 2024

HAKLININ TARAFINDA

Sare Davutoğlu’ndan Başak Cengiz tepkisi

Başak Cengiz'in İstanbul'da samuray kılıcıyla katledilmesinin yankıları sürerken, korkunç olaya ilişkin bir tepki de Sare Davutoğlu'ndan geldi

Önceki gün, Ataşehir Barbaros Mahallesi’nde meydana gelen olayda, akli dengesinin yerinde olmadığı öne sürülen Can Göktuğ Boz, eğitimden çıktıktan sonra yolda yürüyen Mimar Başak Cengiz’i (28) yolda bir süre takip ettikten sonra çantasından çıkardığı samuray kılıcıyla saldırarak ağır yaraladı. Cengiz, hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Dehşete düşüren olayın yankıları sürerken konuya ilişkin bir tepki de Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun eşi Sare Davutoğlu’ndan geldi. ‘İyi hal’ indiriminin mahkemelerde sıkça uygulandığını hatırlatan Davutoğlu, “Koruyamadığımız kadınların katillerine iyi hal indirimleri yerine müebbet verilseydi, öldürmek için sokağa çıkanlar belki bir kez daha düşünürlerdi!” ifadelerini kullandı.

Başak Cengiz’in öldürülmesine ilişkin kişisel sosyal medya hesabından tepki veren Sare Davutoğlu, şunları kaydetti:

“Savunmasız olabileceğini düşündüğüm bir kadını öldürmek için evden dışarı çıktım, onu gördüm öldürdüm!” Koruyamadığımız kadınların katillerine iyi hal indirimleri yerine müebbet verilseydi, öldürmek için sokağa çıkanlar belki bir kez daha düşünürlerdi!

Diğer Haberler

CEVAP VER

Yorum Yazabilirsiniz.
İsmini yazın

Sosyal Medya

0BeğenenlerBeğen
894TakipçiTakip
0AboneAbone
- Reklam -spot_img

Son Haberler