28.6 C
İstanbul
Pazar, Haziran 16, 2024

HAKLININ TARAFINDA

Kilis İntiharı Önleme İl Koordinasyon Kurulu toplandı: Halk ile iç içeyiz; iyi günlerinde, kötü günlerinde daima yanlarındayız

Kilis İl Müftülüğü, din görevlilerine bilinçlendirme amacıyla “intiharı önleme” toplantısı düzenlendi

Din görevlilerine yönelik ‘intiharı önleme’ toplantısı Kilis’te gerçekleştirildi. Toplantıda söz alan Kilis İl Müftü Yardımcısı Cengiz Çolak: “Biz Diyanet İşleri Başkanlığı teşkilatı mensupları, sahada görev yapanlar olarak halk ile iç içeyiz. İyi günlerinde kötü günlerinde daima yanlarındayız. Problemi, sıkıntısı olanların sorunlarını gidermek için var gücümüzle çalışmaktayız. Artan İntihar olayları dolayısıyla konuya daha da hassasiyetle yaklaşmak durumundayız” dedi.

İl Sağlık Müdürlüğü, Milli Eğitim Müdürlüğü Rehberlik araştırma merkezi (RAM), Yeşilay, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ve Kilis Belediyesi tarafından görevlendirilen Kilis İntiharı Önleme İl Koordinasyon Kurulu, toplantıyı soru cevap şeklinde düzenledi .

Kurul, kişilerdeki intihar belirtilerinin neler olduğunu, intihar olaylarına karşı nasıl bir önlem alınması gerektiğini din görevlilerine aktardı.

Diğer Haberler

CEVAP VER

Yorum Yazabilirsiniz.
İsmini yazın

Sosyal Medya

0BeğenenlerBeğen
894TakipçiTakip
0AboneAbone
- Reklam -spot_img

Son Haberler