25.9 C
İstanbul
Cuma, Haziran 14, 2024

HAKLININ TARAFINDA

Kaftancıoğlu’ndan TÜGVA çıkışı: Çöktükleri malları İstanbulluya geri vereceğiz

CHP Kadın Kolları Genel Başkanlığı'nın Aydın’ın Kuşadası ilçesinde düzenlediği “Kotalar Bize Dar, Hedefimiz İktidar” toplantısına katılan CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, T24’e verdiği mülakatta çarpıcı açıklamalarda bulundu

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, T24 adlı internet haber sitesinin sorularını yanıtladı. Gündeme ilişkin değerlendirme”lerde bulunan Kaftancıoğlu, seçim güvenliğine ilişkin İstanbul’da uyguladıkları modeli tüm Türkiye’ye yayacaklarını belirterek “Seçim kararı alındığı anda biz o sandığı planlı, programlı sistematik çalışmayla nasıl koruyacağımızı göstereceğiz” dedi.

CHP Kadın Kolları Genel Başkanlığı’nın Kuşadası’nda düzenlediği “Kotalar Bize Dar, Hedefimiz İktidar” toplantısına katılan Kaftancıoğlu, çarpıcı açıklamalar yaptı.

İstanbul seçimlerinde seçim ve sandık güvenliğiyle ilgili uyguladıkları modeli ülke geneline yayacaklarını belirten Kaftancıoğlu, “İstanbul’da CHP’nin aldığı sonucu bir olgu gerçeklik haline dönüştürdük. Biz bunu İstanbul’da başardık, bugüne kadar yürüttüğümüz süreçlerle bunu tüm Türkiye’de başarabileceğimizi biliyoruz” diye konuştu.

Kadınlarla birlikte derhal seçim diyoruz

İstanbul’da seçim ve sandık güvenliği ile ilgili uyguladıkları modeli kamuoyuyla da paylaşacaklarını aktaran Canan Kaftancıoğlu, “Burada 81 il kadın kolu başkanı, kadın kolları genel başkanı seçim güvenliğinde neler yapılabilir, eksiklerimiz nerede, nasıl bir sistematikle ilerleyebiliriz konuştuk. Bütün illerdeki başkanlarımız, örgütlerimiz ve genel merkezimizde de konuyla ilgili genel başkan yardımcılarımızla birlikte bütüncül bir çalışma yürütüyoruz. Hatta önümüzdeki günlerde beni de çok heyecanlandıran İstanbul Modeli’ni kamuoyuyla paylaşacağız. Erken seçim diyoruz. Hatta kadınlarla birlikte derhal seçim diyoruz” dedi.

Sandığı nasıl koruyacağımızı göstereceğiz

Kaftancıoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Seçim kararı alındığı anda biz o sandığı planlı, programlı sistematik çalışmayla nasıl koruyacağımızı göstereceğiz. Sandık güvenliği, çok önemli bir iş, asla aksatmamamız gereken bir iş ama ondan daha önemlisi seçim gününe kadar seçmen mobilizasyonu dediğimiz, örgütlerimizin çalışması, seçmenlere doğru hedef kitlelere ulaşma ve o kişilerin seçimde oy kullanmasını sağlamak. Onu yaptıktan sonra da seçim günü o sandığa giren oyu ne şekilde girdiyse o şekilde çıkmasını sağlayacak hem teknolojik, hem de örgütsel altyapımız, hem planlamamız ama en önemlisi inancımız ve çalışmamız devam ediyor.”

Çöktükleri malları İstanbulluya geri vereceğiz

TÜGVA ile İBB arasında yaşanan gerilime de değinen CHP İstanbul İl Başkanı, konuya ilişkin şunları kaydetti: “AKP iktidarı devleti yönetmek yerine devleti ele geçiren bir siyasi anlayışa sahip. Devleti ele geçirmenin de artık bir adım ötesine gidiyorum, artık devletin kurumlarına çöken bir siyasi anlayış oldu. TÜGVA da bunun son yaşanan somut örneği. TÜGVA da bugünün ikliminin oluşturulan paralel yapısıdır. İstanbul’da da TÜGVA, 16 milyon İstanbullunun mallarına çökmüştür. Artık İstanbul’da halkı koruyan, halkın haklarını koruyan bir siyasi anlayış vardır. Asla ve asla halkın mallarına çökülmesine izin vermeyeceğiz. Biz hem siyasal hem hukuksal hem de toplumsal olarak vatandaşın hakkını korumak için her şeyi yapıyoruz. O çöktükleri malları da İstanbulluya geri vereceğiz.”

Diğer Haberler

CEVAP VER

Yorum Yazabilirsiniz.
İsmini yazın

Sosyal Medya

0BeğenenlerBeğen
894TakipçiTakip
0AboneAbone
- Reklam -spot_img

Son Haberler