25.9 C
İstanbul
Cuma, Haziran 14, 2024

HAKLININ TARAFINDA

Kabaktepe, partisinin oy oranını açıkladı

AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, partisinin oy oranına ilişkin ilginç bir açıklamada bulundu. Kabaktepe, AK Parti'nin oy oranının 2053'e kadar yüzde 35'in altına inmeyeceğini öne sürdü

Habertürk’te Kübra Par’ın sorularını yanıtlayan AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, “Projeksiyon yaptık, yurt genelinde 2053’e kadar AK Parti’nin oyu yüzde 35’in altına düşmüyor” dedi.

CHP tabanından bile bize oy gelecek

İstanbulluların Ekrem İmamoğlu’ndan memnun olmadığını kaydeden il başkanı, “2 buçuk ay önce araştırma yaptırdık. Ekrem İmamoğlu’nun beğeni oranında 1 ila 5 puan aşağı doğru iniş var. ‘Denedik ama olmadı’ düşüncesi yaygınlaşıyor. Bizim parti olarak oy oranımız yüzde 39; Cumhur ittifakı oyu ise yüzde 45-46 düzeyinde. Bu tablo bize 2023’ü kazandıracak diye düşünüyorum. Hatta projeksiyon yaptık, yurt genelinde 2053’e kadar AK Parti’nin oyu yüzde 35’in altına düşmüyor. Muhalefet dediği gibi seçimi kazanıp parlamenter sisteme geçse bile biz ya birinci partiyiz ya da bizsiz yapamazlar. Zaten Suriye Tezkeresi’ne ‘Hayır’ dedikleri için CHP tabanından bile bize oy gelecek” diye konuştu.

Saadet Partisi’nden de oy gelecek

Kendisinin de Milli Görüş kökenli bir isim olduğu bilinen Kabaktepe, Oğuzhan Asiltürk’ün ölümü sonrası Saadet Partisi ile ittifak planının nasıl seyredeceğine ilişkin şunları söyledi:

“Kurumsal düzeyde görüşmeler devam eder ama ittifaka dönüşür mü bilemiyorum. Oğuzhan Abi zamanında açılan kanallar devam edecektir. Zaten hiçbir parti katıldığı ittifaka tüm tabanını götüremez. İttifak kurmasak bile Saadet tabanından bize oy gelebilir”

Diğer Haberler

CEVAP VER

Yorum Yazabilirsiniz.
İsmini yazın

Sosyal Medya

0BeğenenlerBeğen
894TakipçiTakip
0AboneAbone
- Reklam -spot_img

Son Haberler