28.6 C
İstanbul
Pazar, Haziran 16, 2024

HAKLININ TARAFINDA

Getir’den işten çıkartılan kurye açıklaması

Bir sokak röportajında konuşarak çalışma koşullarından yaşadığı memnuniyetsizliği dile getiren Getir kuryesinin işine son verildiği yönündeki iddialara ilişkin firmadan açıklama geldi

Bir YouTube kanalına verdiği sokak röportajıyla gündeme gelen Getir kuryesi, hayat pahalılığından ve çalışma saatlerinden yakınmış, sonrasında ise işten çıkartılması nedeniyle yeniden gündem olmuştu.

Konuya ilişkin Getir’den bir açıklama yapılarak, söz konusu kişinin işten çıkartılmasıyla firmanın bir ilgisi olmadığı kaydedildi.

Açıklamada, “Bu kişi esnaf kurye olarak kendi hesabına Vigo şirketi ile çalışmaktaydı. Kurye bahsi geçen açıklamaları 1.5 ay önce yapmıştır ve bununla ilgili herhangi bir yaptırıma uğramamıştır. Vigo şirketinden aldığımız bilgiye göre iş disiplini ile ilgili başka sebeplerle sözleşmesi sonlandırılmıştır” ifadelerine yer verildi.

Getir kuryesi, geçen ay gerçekleştirilen bir sokak röportajında “Günde 14 saat çalışıyorum. Bir gayem yok, amacım yok. Ben bunun için mi geldim dünyaya, çalışmak için mi sadece?” sözleriyle gündeme gelmişti.

Bu sözleri sarf eden kuryenin, işten çıkarıldığı ortaya çıktı. Birçok Twitter kullanıcısı, kuryenin işten çıkarılması nedeniyle Getir’e tepki gösterdi.

Tepkiler üzerine yazılı açıklama yapan Getir, kuryenin işine son verilmesinin, ‘kendileriyle veya verdiği röportajla ilgisinin olmadığını’ belirtti.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Getir sistemindeki bir kuryenin yaptığı sokak röportajı sonrası işten çıkarıldığına yönelik paylaşımlar gerçeği yansıtmamaktadır.

Bu kişi esnaf kurye olarak kendi hesabına Vigo şirketi ile çalışmaktaydı. Kurye bahsi geçen açıklamaları 1.5 ay önce yapmıştır ve bununla ilgili herhangi bir yaptırıma uğramamıştır. Kişisel Verileri Koruma Kanunu nedeniyle detayları açıklayamasak da Vigo şirketinden aldığımız bilgiye göre iş disiplini ile ilgili başka sebeplerle sözleşmesi sonlandırılmıştır. Bu kararın kuryenin daha önce yaptığı açıklama ile herhangi bir ilgisi yoktur.”

Diğer Haberler

CEVAP VER

Yorum Yazabilirsiniz.
İsmini yazın

Sosyal Medya

0BeğenenlerBeğen
894TakipçiTakip
0AboneAbone
- Reklam -spot_img

Son Haberler