28.6 C
İstanbul
Pazar, Haziran 16, 2024

HAKLININ TARAFINDA

Fikri Sağlar: AK Parti, MHP’nin paramiliter gücüne ihtiyaç duyuyor

Deutsche Welle'ye değerlendirmelerde bulunan TBMM eski Susurluk Komisyonu Üyesi Fikri Sağlar, AK Parti'nin MHP'nin paramiliter gücüne ihtiyaç duyduğunu söyledi

Sedat Peker’in öne sürdüğü mafya-siyaset ilişkileri ile ilgili iddialar gündemdeki sıcaklığını korurken, “ülkücü mafya” olarak anılan Haluk Kırcı ve Alaattin Çakıcı’nın ardından Kürşat Yılmaz’ın da tahliye edilip, ayağının tozuyla MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi ziyareti dikkat çekti.

Mafya yeniden mi yapılandırılıyor?

Peki bu tahliyeler ne anlama geliyor?

DW Türkçe’den Alican Uludağ’ın haberine göre, her iki isim, emrinde onlarca üyesi olan organize bir yapı olarak dikkat çekiyor. Bu grupların yeraltı dünyasında Peker’in yurtdışına çıkışıyla oluşan boşluğu dolduracakları tahmin ediliyor.

Tahliyelerin özellikle de İstanbul’da yeraltı dünyasına hakim olma ve buradaki kara para trafiğini yönetmeye doğrudan etkisi olacağı da dile getirilen iddialar arasında. Çakıcı ve Yılmaz’ın İstanbul’da son yıllarda güçlenen yabancı suç örgütlerine karşı da öne sürülmüş olma ihtimalinden söz ediliyor.

Bir diğer iddia ise Çakıcı ve Yılmaz gibi ülkücü mafyanın, olası bir kaos durumunda kullanılmak için tahliye edildikleri görüşü oldu.

Fikri Sağlar: İktidar korku yöntemini kullanacak

Çakıcı ve Yılmaz’ın tahliyelerine ilişkin DW Türkçe’ye konuşan eski TBMM Susurluk Komisyonu Üyesi Fikri Sağlar da benzer görüşleri dile getirdi. İktidarın zayıfladığına dikkat çeken Sağlar, “Bugünkü iktidar, koltuğun kurtarmak için yeni bir yöntem deniyor: Korkutma yöntemi. İnsanları seçime seçim sürecinde yıldırma yöntemini kullanıyor. Kaybedeceğini anladı” düşüncesini dile getirdi.

Bahçeli’nin “ülküdaş” diyerek savunduğu bu kişilerin çıkarılan infaz paketiyle tahliye edildiğini ifade eden Sağlar, Çakıcı’nın tahliyesi sonrası Kemal Kılıçdaroğlu’nu tehdidine, Kürşat Yılmaz’ın da Kuşadası Belediye Başkanı’nı öldürmekten mahkum olduğuna işaret etti.

Sedat Peker’in gündeme getirdiği iddialara da değinen Sağlar şunları söyledi:

“Sedat Peker, iktidarın korku ortamı yaratacağını söylemişti. Kendisinin de bu doğrultuda görev yaptığını açıklamıştı. Hükümetin artık geleceği olmayacağı görülüyor. AKP, koltuğu kaptırmamak için sandığa giderken her türlü engeli koymak isteyecektir. Mafya liderleriyle anlaşması çok doğal. Türkiye’nin uluslararası arenada itibarı kaybolmuş. Anlaşılan o ki Sedat Peker’in açıklamalarından da yola çıkarak AKP, MHP’nin para militer gücüne ihtiyaç duyuyor. Onları sokağa çıkaracaklar. Ancak Atatürk Türkiyesi buna izin vermeyecektir”

Diğer Haberler

CEVAP VER

Yorum Yazabilirsiniz.
İsmini yazın

Sosyal Medya

0BeğenenlerBeğen
894TakipçiTakip
0AboneAbone
- Reklam -spot_img

Son Haberler