25.9 C
İstanbul
Cuma, Haziran 14, 2024

HAKLININ TARAFINDA

Eski AK Parti milletvekili Aydın Ünal: Felaketin kıyısındayız

Erdoğan'ın bir dönem metin yazarlığını yapan eski AK Parti Ankara Milletvekili Aydın Ünal, ekonomik gidişata ilişkin değerlendirmelerde bulundu

Kişisel sosyal medya hesabı üzerinden ekonomik gidişatı değerlendiren eski AK Parti milletvekili Aydın Ünal, “Felaketin kıyısındayız” yorumunda bulundu.

Ünal’ın açıklamaları şöyle:

1. Danışman, kurul vs gibi dış aktörler derhal devre dışı kalmalı, tüm yetki, inisiyatif, sorumluluk Ekonomi bakanına (geri) verilmelidir. Ekonomiye ilişkin sadece bakan, özgürce açıklama yapmalıdır.

2. Merkez Bankası Başkanı derhal değiştirilmeli, gerektiğinde itiraz edebilecek, cesur, dirayetli, bağımsızlığını her şart altında koruyacak bir isim Merkez Bankası Başkanı atanmalıdır.

3. Cumhurbaşkanının ekonomiye ilişkin açıklamaları, Bakan ve yeni Merkez Bankası başkanına danışılarak titizlikle hazırlanmalı, “savaş” gibi kavramlardan uzak, güven veren açıklamalar yapması sağlanmalıdır.

4. Durumun vehameti ortadadır. Böyle bir dönemde susan herkes sorumludur. Bir şeylerin yanlış gittiğini söylemek yetki, makam, söz sahibi herkesin vazifesidir. Doğruya çağırmak, uyarmak için herkes elini taşın altına koymalıdır.”

Diğer Haberler

CEVAP VER

Yorum Yazabilirsiniz.
İsmini yazın

Sosyal Medya

0BeğenenlerBeğen
894TakipçiTakip
0AboneAbone
- Reklam -spot_img

Son Haberler