25.9 C
İstanbul
Cuma, Haziran 14, 2024

HAKLININ TARAFINDA

Cumhuriyet ile Hürriyet arasında ‘kredi’ polemiği

Demirören Medya Grubu patronu Yıldırım Demirören, Ziraat Bankası'ndan aldığı krediye ilişkin haberler yapan Cumhuriyet gazetesine 3 kuruş tutarında bir dava açmıştı. Davaya yanıt Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Aykut Küçükkaya'dan geldi

Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Aykut Küçükkaya, Ziraat Bankası, kredi karşılığı aldığı araziyi yine Demirören’e kiraladı” başlıklı haber sebebiyle 3 kuruş değerinde tazminat davası açan Demirören Holding’e bugünkü köşesinde yanıt verdi.

Siz ‘Bu kredi ödendi’ deyin, belgesini koyun; söz, ‘skandal kredi’ diye yazmaktan vazgeçeceğiz!..

Küçükkaya, köşesinde şunları söyledi:

“Evet, aylardır soruyoruz… Bugün de birinci sayfamızdan sormaya devam ediyoruz… Sahi!.. ‘Demirören Grubu’nun Ziraat Bankası’ndan aldığı milyarlık kredi geri ödendi mi, ödenmedi mi?’ Soru açık, net ve bir o kadar da basit. Ya ‘ödendi’ diyeceksiniz ya da ‘ödenmedi.’ Siz ‘Bu kredi ödendi’ deyin, kamuoyunun önüne belgesini koyun; söz, ‘skandal kredi’ diye yazmaktan vazgeçeceğiz!..  Yeter ki tüyü bitmemiş yetimin hakkı ödensin, bizim tek derdimiz o!..”

Ne olmuştu?

Demireören Holding, Cumhuriyet gazetesine “Ziraat Bankası, kredi karşılığı aldığı araziyi yine Demirören’e kiraladı” başlıklı haber sebebiyle 3 kuruş tutarında bir tazminat davası açmıştı. Davaya ilişkin Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Aykut Küçükkaya, bugünkü köşesinde, davaya ilişkin “Sizler sadece bir şirket değilsiniz aynı zamanda bir medya grubunun da sahibisiniz. Mesleğimiz adına biraz ‘ayıp’ oluyor!” ifadeleriyle yanıt verdi.

Diğer Haberler

CEVAP VER

Yorum Yazabilirsiniz.
İsmini yazın

Sosyal Medya

0BeğenenlerBeğen
894TakipçiTakip
0AboneAbone
- Reklam -spot_img

Son Haberler