28.6 C
İstanbul
Pazar, Haziran 16, 2024

HAKLININ TARAFINDA

Cem Küçük’ten AK Parti’ye çağrı: Gerçeklerle yüzleşin!

İktidara yakınlığıyla bilinen gazeteci - yazar Cem Küçük, AK Parti'nin gerçeklerle yüzleşmesi gerektiğini belirterek, "Paranın döviz karşısında erimesi can sıkıcı bir hâl aldı. O bakımdan AK Parti iyi bir asgari ücret açıklarsa, alım gücünü artırabilirse sıkıntı yaşamaz..." diye yazdı

Türkiye gazetesi yazarı Cem Küçük, bugünkü köşesinde ekonomideki gidişatı değerlendirdi. Küçük AK Parti’ye önerilerde bulunurken, “Dövizdeki yükseliş ve hayat pahalılığı işi zora sokuyor. Paranın döviz karşısında erimesi can sıkıcı bir hâl aldı. O bakımdan AK Parti iyi bir asgari ücret açıklarsa, 3600 Ek Gösterge çıkarsa, alım gücünü artırabilirse sıkıntı yaşamaz… Bunlar olmazsa o zaman yaşar” görüşlerine yer verdi.

Bugün kaleme aldığı yazısında ekonominin durumunu değerlendiren Cem Küçük, köşesinde şu ifadelere yer verdi: 

“Buradan sürekli hatırlatmakta fayda görüyorum. AK Partili milletvekilleri, belediye başkanları sokağa daha çok çıkmalı. Ekranlarda olmalı. Muhaliflerle tartışmalı. Özellikle tartışmaktan kaçmamalı. Sadece sosyal medyayı kullanıp, “Şunun düğünündeydik, bunun cenazesindeydik. Şu derneği ağırladık, bu istişareyi yaptık” gibi beylik ve hiçbir amaca hizmet etmeyen lafları daha az kullanmalı.

Gerçeklerle yüzleşmeli, halkın sıkıntılarını dinlemeli. ‘Bunları zaten yapıyoruz’ diyen varsa ben de derim ki; biz niye görmüyoruz? Sizinle zıt kutuplarda olanları da dinlemelisiniz. Farklı görüşleri olanlara da kulak kabartın. 2023, 2018’den çok daha zor olacak…”

Diğer Haberler

CEVAP VER

Yorum Yazabilirsiniz.
İsmini yazın

Sosyal Medya

0BeğenenlerBeğen
894TakipçiTakip
0AboneAbone
- Reklam -spot_img

Son Haberler