25.9 C
İstanbul
Cuma, Haziran 14, 2024

HAKLININ TARAFINDA

Birden fazla maaşın önüne geçilmesini öngören kanun teklifi reddedildi

CHP tarafından hazırlanan ve kamu görevlilerinin birden fazla maaş almasının engellenmesini öngören kanun teklifi, TBMM Genel Kurulu’nda reddedildi

CHP Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap’ın TBMM’ye sunduğu, memurların ve kamu görevlilerinin asli görevi hariç olmak üzere yönetim, denetim, kurul, organ üyeliği gibi görevler nedeniyle huzur hakkı veya başka adlarla ücret almasının engellenmesini öngören kanun teklifi görüşüldü.

Üçer beşer maaş insafsızlık

Teklifi ile ilgili konuşma yapmak için kürsüye gelen Kasap, “10 milyonun üzerinde işsizi olan, insanların çöpten rızık toplamaya çalıştığı, asgari ücretin açlık sınırının altında olduğu, çocukların yatağa aç girdiği, hayat pahalılığının arttığı, insanların temel ihtiyaçlarını bile karşılamakta zorluk çektiği, yoksulluğun alabildiğine yaygınlaştığı bir ortamda kamu görevlilerinin 3’er 5’er maaş almaları insafsızlıktır, vicdansızlıktır” dedi.

Bu taksimi kurt yapmaz kuzulara şah olsa

Ali Fazıl Kasap, konuşmasında, şair Necip Fazıl Kısakürek’in “Allah’ın on pulunu bekleye dursun on kul; Bir kişiye tam dokuz, dokuz kişiye bir pul. Bu taksimi kurt yapmaz kuzulara şah olsa” dizelerini paylaştı.

Kasap’ın konuşmasının ardından yapılan oylama sonucunda kanun teklifi AK Parti ve MHP milletvekillerinin oylarıyla reddedildi.

Kasap, daha sonra yaptığı değerlendirmede; “AK Parti ve MHP milletvekillerinin oylamada tutundukları tavırla bir kez daha milletin yanında olmadıklarını göstermişlerdir” ifadelerini kullandı.

Diğer Haberler

CEVAP VER

Yorum Yazabilirsiniz.
İsmini yazın

Sosyal Medya

0BeğenenlerBeğen
894TakipçiTakip
0AboneAbone
- Reklam -spot_img

Son Haberler