28.6 C
İstanbul
Pazar, Haziran 16, 2024

HAKLININ TARAFINDA

Bir erken seçim çağrısı da Demirtaş’tan

CHP, İYİ Parti ve Gelecek Partisi'nin ardından eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'tan da erken seçim çağrısı geldi

Cezaevinde bulunan eski HDP lideri Selahattin Demirtaş, ”Ne yazık ki halkın durumu çok kötü ve yoksulluk, her geçen gün sefalete dönüşüyor. Sadece tek bir çıkış yolu var, o da erken seçim” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın faiz açıklamalarının ardından bir araya gelerek döviz kurundaki yükseliş ve ekonomideki kötü gidişata dikkat çekerek iktidara erken seçim çağrısı yapmıştı.

İki liderin bu çıkışının ardından dün de Gelecek Partisi Sözcüsü Serkan Özcan da çarenin seçim olduğunu belirterek, bir an önce sandığı gidilmesi gerektiğinin altını çizmişti.

Muhalefetin bu çıkışının ardından Silivri F tipi cezaevinde 5 senedir tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş da Twitter hesabından erken seçim çağrısı yaptı.

Demirtaş, paylaşımında ekonomideki kötü gidişatı düzeltmek için erken seçim istenmesi gerektiğini ifade ederek, ”Sonrasında, işlerin ne kadar hızlı düzeldiğini görünce çok şaşıracaksınız. #SeçimHemenŞimdi” dedi.

Selahattin Demirtaş, paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

1- Ülkenin yer altı ve yer üstü zenginliklerini; işçilerin, çiftçilerin alın terini yabancılar bedava alabilsinler diye, Hükümet TL’nin değerini bilerek düşürüyor. Amaçları ülkeye biraz döviz girmesini sağlamak. Bunun adı vatanı satmaktır ve bunu Türk milliyetçileri yapıyor.

2- Öte yandan milyonlarca vatandaş ucuz ekmek kuyruklarında saatlerce bekleyecek kadar yoksulluk içinde. Oysa asgari ücret alan bir Almanya vatandaşı, istese bir halk ekmek büfesini komple satın alabilir.

3- Türkiye toplumu bu durumu hak edecek ne yapmış olabilir, son seçimde çoğunlukla yanlış kişiye oy vermenin dışında? Ne yazık ki halkın durumu çok kötü ve yoksulluk, her geçen gün sefalete dönüşüyor. Sadece tek bir çıkış yolu var, o da erken seçim.

4. Türkiye yoksul bir ülke değil. Sadece, çok kötü yönetiliyor. Neyse ki gidişatı düzeltmek elinizde. Yapacağınız en acil şey seçim istemek ve ülkeyi satanlara derslerini sandıkta vermek. Sonrasında, işlerin ne kadar hızlı düzeldiğini görünce çok şaşıracaksınız. #SeçimHemenŞimdi

Diğer Haberler

CEVAP VER

Yorum Yazabilirsiniz.
İsmini yazın

Sosyal Medya

0BeğenenlerBeğen
894TakipçiTakip
0AboneAbone
- Reklam -spot_img

Son Haberler