25.9 C
İstanbul
Cuma, Haziran 14, 2024

HAKLININ TARAFINDA

Bekir Pakdemirli: Türkiye’nin durdurulmaz bir yükselişi var, 2030’dan sonra dünyanın en büyük ekonomilerinden birisi olacak

AK Parti AR-GE ve Eğitim Başkanlığı tarafından 81 ilde düzenlenmesi planlanan Teşkilat Akademisinin İzmir programı gerçekleştirildi

Programda konuşan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, organik tarım için ilave destek verdiklerini, su ürünlerini de destek kapsamına aldıklarını belirterek, “Hayvancılık desteği en yüksek seviyeden yapılıyor. Su ürünleri yetiştiriciliğinde Avrupa’da 1. sıradayız. Gelir koruma sigortası ve sözleşmeli üretimi de devreye alarak çiftçimizi koruma kalkanı altına aldık” açıklamasında bulundu.

Türkiye’nin durdurulamaz bir yükselişi var

Bütün dünyadaki analizlerin 2030 yılı sonrasında Türkiye’nin dünyadaki en büyük ekonomilerden biri haline geleceğini gösterdiğini dile getiren Bekir Pakdemirli, “Türkiye’nin durdurulamaz bir yükselişi var” dedi.

Gönül meselesi

2021 yılında çok ciddi orman yangınlarıyla karşı karşıya kalındığını hatırlatan Bakan Pakdemirli, “Aynı sağlık çalışanlarımıza yaptığımız gibi geceleri ışıkları kapatıp açarak orman kahramanlarımızı destekleyelim isterdim. Ormanlarımızdaki yangınları söndürürken şehitler verdik. Birçok gelişmiş ülkenin aylarca söndüremediği yangını söndürdük. Mesele uçak meselesi olsaydı ABD, Rusya gibi ülkeler 4-5 günde bu yangınları söndürürdü. Bu işler adet meselesi değil gönül meselesi. Bizim gönül vermiş bir orman teşkilatımız ve orman kahramanlarımız var. Bu vesile ile şehit olan ormancılarımıza Rabbimden rahmet diliyorum” dedi.

Yüzde 32’ler civarında olan oy oranını 2019’da yüzde 38,6’ya kadar yükselttiklerini hatırlatan Pakdemirli, “İzmir’de deprem oldu, biz vardık. Geçen gün deprem konutlarını teslim ettik. Ne acıdır ki İzmir’in belediye başkanı ortada yoktu” dedi. 

Diğer Haberler

CEVAP VER

Yorum Yazabilirsiniz.
İsmini yazın

Sosyal Medya

0BeğenenlerBeğen
894TakipçiTakip
0AboneAbone
- Reklam -spot_img

Son Haberler