25.9 C
İstanbul
Cuma, Haziran 14, 2024

HAKLININ TARAFINDA

Bakan Soylu talimat verdi, kaymakam harekete geçti

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun dün gece katıldığı bir toplantıda dile getirdiği metruk binaların yıkımına yönelik tavsiye anında karşılık buldu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun muhtarlara metruk binaları mahkeme kararı olmaksızın yıkma tavsiyesinde bulunmasının üzerinden 24 saat geçmeden Batman’ın Sason ilçesi kaymakamı Murat Mete harekete geçti. Mete, şehirdeki ‘metruk binaların tespiti ve yıkılması’ ile ilgili toplantı düzenledi.

Sason Kaymakamlığı’nın ev sahipliğinde, görüntü itibariyle çevreyi kirleten, kısmen yıkılmış ve metruk binaların tespiti ve yıkımı ile ilgili toplantı düzenlendi.

Sason Kaymakamı Murat Mete’nin başkanlık ettiği toplantıda, uyuşturucuyla mücadele başta olmak üzere, kamu düzeni ve esenliğini korumak, vatandaşların can ve mal güvenliğini sağlamak, çevre kirliliğine yol açan ve kent estetiğine uygun olmayan görüntü kirliliğini ortadan kaldırmak amacıyla metruk binalar ve enkazların kaldırılmasına yönelik çalışmalar başlatıldığı bildirildi.

Bakan Soylu ‘kim yıktı biz nereden bilelim ya’ demişti

Toplantının İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun dün tartışılan sözlerinden sonra gelmesi dikkat çekti.

Soylu, uyuşturucuyla mücadele kapsamında metruk binaların yıkıldığını belirterek “110 bin metruk bina vardı, biz bunun 75 binden fazlasını yıktık. 15 binini de restore ettik. Geçen gün vilayetlere gidiyorum; Diyarbakır, Adana ve İstanbul da dahil olmak üzere, muhtarlarımız diyor ki “Efendim şurada metruk bina var burada metruk bina var. Ama mahkeme kararı var yıkamıyoruz.” Ya arkadaş sen gece yık, mahkeme kararı bizim arkamızdan gelsin. Çünkü o bina orada durdukça orada uyuşturucu kullanılıyor. Vatandaş geliyor diyor ki muhtara ‘Bu binayı ne yapacaksın.’ Muhtar ‘mahkeme kararı var yıkamayız’ diyor. Ben de diyorum ki gece yarısı dozer gelsin yıksın kim yıktı biz nereden bilelim ya!” diyerek muhtarlara mahkeme kararının nasıl aşılacağını anlatmıştı.

Diğer Haberler

CEVAP VER

Yorum Yazabilirsiniz.
İsmini yazın

Sosyal Medya

0BeğenenlerBeğen
894TakipçiTakip
0AboneAbone
- Reklam -spot_img

Son Haberler