26.9 C
İstanbul
Pazar, Haziran 16, 2024

HAKLININ TARAFINDA

Babacan’dan ‘kur’ tepkisi: Kimse döviz kuruna dalgalı diyerek bu milletle dalgasını geçmesin

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, partisinin sosyal medya hesapları üzerinden canlı yayında ekonominin gidişatına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Babacan, sert sözlerle ekonomi yönetimine yüklendi

Partisinin genel merkezinde kameralar karşısına geçen DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, iktidarın ekonomi yönetimine tepki gösterdi. Babacan, “Hani ne diyorlar? ‘Dalgalı kur’. Bunun adı artık dalga falan da değil. Dalgalı kur iner çıkar, aşağı yukarı dalgalanır. Son üç aydır dolar kuru sürekli artıyor. Kimse döviz kuruna dalgalı diyerek bu milletle dalgasını geçmesin” ifadelerini kullandı.

Vatandaşın içinde bulunduğu ekonomik zorluklara da değinen DEVA Partisi lideri, “Kasaplarda eti alınmış kemikler satışa sunulmuş durumda. Vatandaşımız et alamadığı için, et almaya bütçesi yetmediği için eti sıyrılmış kemik pazarda vatandaşlarımıza satılıyor. İnsanın boğazı düğümleniyor, değil mi?” diye konuştu.

6 sıfır atılması benim sorumluluğumda

Türk Lirası’ndan 6 sıfırın atılmasının kendi döneminde gerçekleştiğini hatırlatan Ali Babacan, şunları kaydetti:

“6 sıfırın atılması, benim sorumluluğum altında, o gün bağımsız olan Merkez Bankası ile Hazine Müsteşarlığı’nın ortak çalışması sonucu gerçekleştirilen bir reformdur. Türkiye benden duydu. Talimat Erdoğan’dan gelse, bunu duyurma fırsatını kaçırır mıydı?”

Biz o hakaret ettiği başkalarına benzemeyiz

MHP lideri Bahçeli’ye de sert sözlerle yüklenen Ali Babacan, basın toplantısında Bahçeli’nin geçmişte Erdoğan’ı hedef aldığı konuşmalarından bazılarının videosuna da yer verdi.

Babacan, “Sayın Bahçeli hakaretlerine devam edecek biliyoruz. Çünkü kendisi hakaret etmeden konuşamıyor. Biz o hakaret ettiği başkalarına benzemeyiz. Bu kadar hakareti işitip, yutup, sonra da kendisiyle kol kola girenlerden olmayız” dedi.

Diğer Haberler

CEVAP VER

Yorum Yazabilirsiniz.
İsmini yazın

Sosyal Medya

0BeğenenlerBeğen
894TakipçiTakip
0AboneAbone
- Reklam -spot_img

Son Haberler