25.9 C
İstanbul
Cuma, Haziran 14, 2024

HAKLININ TARAFINDA

Ali Babacan’dan Metin Gürcan açıklaması

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Metin Gürcan’ın ‘siyasi casusluk’ iddiasıyla gözaltına alınmasına ilişkin bir açıklama yaptı. Babacan, “Siyasi motivasyonla yapılan bir durumsa DEVA kadrolarını yıldıramazlar” dedi

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, partisinin İstanbul İl Başkanlığı’nda Metin Gürcan’ın gözaltına alınmasıyla ilgili konuştu.

Babacan, Gürcan’ın, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın casusluk suçlaması ile ilgili 2020 yılındaki bir soruşturmaya dayanılarak gözaltına alındığı bilgisine ulaştıklarını söyledi.

Deva kadrolarını yıldıramazlar

Söz konusu soruşturma hakkında hukukçular tarafından Gürcan’a gerekli hukuki desteğin sağlandığını da aktaran Babacan, “Hukukçu arkadaşlarımızın Metin Bey’e en güçlü desteği vereceğini ifade etmek istiyorum. Konuyla ve dosyayla ilgili daha detaylı bilgilere sahip olduktan sonra kamuoyuna bilgi vereceğiz” ifadelerini kullandı.

Babacan, “Bugünkü gelişme siyasi bir nitelikteyse ve eğer hedef partimize yönelik bir tutumsa DEVA kadrolarını asla yıldıramazlar” dedi ve ekledi: “Eğer bu işin arkasında bir siyasi niyet varsa, siyasi motivasyonla yapılan bir durumsa; biz yolumuza aynen devam ediyoruz.”

Yeneroğlu: Başka gözaltılar da var

DEVA Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Yeneroğlu da Gürcan’ın gözaltına alınmasıyla ilgili bir açıklama yaptı. “Partimizin kurucularından Metin Gürcan Bey’in ikametinde Bakırköy Sulh Ceza Hakimliği’nin kararı üzerine bu sabah 05.00 sularında arama yapılmıştır” diyen Yeneroğlu şunları söyledi: “Arama kararına göre Metin Gürcan Bey Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın casusluk suçlaması ile ilgili 2020 yılındaki bir soruşturmaya dayanılarak gözaltına alınmıştır. Söz konusu soruşturma bağlamında başkalarının da gözaltına alındığı bilgisi vardır. Metin Bey şu anda sağlık kontrolünde. Tüm desteğimizle süreci yakinen takip ediyoruz. Avukat arkadaşlarımız emniyette, kendilerine gereken hukuki desteği vermekle birlikte soruşturma ile ilgili daha net bilgiler aldıktan sonra kamuoyunu bilgilendireceğiz.”

Diğer Haberler

CEVAP VER

Yorum Yazabilirsiniz.
İsmini yazın

Sosyal Medya

0BeğenenlerBeğen
894TakipçiTakip
0AboneAbone
- Reklam -spot_img

Son Haberler