28.6 C
İstanbul
Pazar, Haziran 16, 2024

HAKLININ TARAFINDA

Ali Babacan: Özgür ve zengin bir ülke olacağız; Başımız dik yürüyeceğiz, yok öyle ‘Çin modeli’ falan

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, partisinin Bursa İl Kongresi'nde yaptığı konuştu. Dün açıklanan enflasyon verilerine işaret eden Babacan, Türkiye'nin günden güne fakirleştiğini söyledi

Bursa’da partililere seslenen Ali Babacan, Erdoğan’ın ortaya koyduğu ‘Çin modeli kalkınma” önerisi için şunları söyledi:

“Gerçek ekonomik büyüme, dar gelirli vatandaşları sosyal yardıma muhtaç etmemektir. Vatandaşı, 50 kuruş ucuz diye yağmur altında ekmek kuyruğunda bekletmemektir. Gerçek büyüme, ülkedeki maaşların açlık sınırının altına düşmemesidir, vatandaşınızın yarınlarından kaygı duymayacağı bir büyümedir. Bizim hedefimiz, yurttaşlarının güçlü olduğu bir ülkedir. Türkiye, ucuz iş gücünün adresi olmayacak. Türkiye, refah ülkesi olacak. Özgür ve zengin bir ülke olacağız. Başımız dik yürüyeceğiz. Yok öyle ‘Çin modeli’ falan. Yok öyle ucuz iş gücüyle vatandaşı mutsuzluğa mahkum etmek”

Nöbetleşe zorbalığın hüküm sürdüğü bir Türkiye’ye asla izin vermeyeceğiz

Türkiye’yi hızla huzura, barışa ve adalete götüreceklerini, ayrımcılığı ortadan kaldıracaklarını söyleyen Babacan, şöyle konuştu:

“Gücü ele geçirenin zayıfı ezdiği, nöbetleşe zorbalığın hüküm sürdüğü bir Türkiye’ye asla izin vermeyeceğiz. Türkiye’yi öfkeye teslim etmeyeceğiz. Çok iyi biliyoruz ki kutuplaşmadan, bağırış çağırıştan kimseye hayır gelmez. Bu yola, bu kısır döngüye girmeyeceğiz. Yolumuz belli, ilkelerimiz net. Mayamızda, karşılıklı sevgi, saygı var. Hayalimizde, herkesin kendisini özgür ve eşit hissettiği bir Türkiye var”

Diğer Haberler

CEVAP VER

Yorum Yazabilirsiniz.
İsmini yazın

Sosyal Medya

0BeğenenlerBeğen
894TakipçiTakip
0AboneAbone
- Reklam -spot_img

Son Haberler