28.6 C
İstanbul
Pazar, Haziran 16, 2024

HAKLININ TARAFINDA

AK Partili vekil 13 akrabasını kamuda müdür yaptı

AK Parti Şırnak Milletvekili Rizgin Birlik’in akrabalarının ildeki birçok kurumun başında olduğu ortaya çıktı.

Cumhuriyetin haberine göre, Rizgin Birlik’in yakınlarının kamu kurumlarını adeta istila ettiğini söyleyen bir vatandaş, “Bunlar her dönem Şırnak’ta kazanıyor. Kazandıkça her yere yayılmaya başladılar. Her kuruma adam yerleştiriyorlar” dedi.

Şırnak’ta AK Parti milletvekili Rizgin Birlik’in, akrabalarını kentteki kamu kurumlarında görevlendirdiği ve yükselmelerini sağladığı öğrenildi.

Başkasının şansı yok

Konuya ilişkin açıklama yapan Şırnaklı bir vatandaş, milletvekili Rizgin Birlik’in akrabalarının kentte kadrolaşarak nüfuz sağladığını bunun da kamu işleyişinde mağduriyetlere neden olduğunu aktardı.

Şırnaklı bir vatandaş şunları söyledi: “1979’da Abdullah Erkan, Şırnak belediye başkanı seçildikten sonra bu aile Şırnak’ta yayılmaya ve söz sahibi olmaya başladı. Şimdi de iktidarın gücüyle her kuruma adam yerleştiriyorlar. Diğer siyasi partileri destekleyenlere burada nefes aldırmıyorlar. Son dönemde o kadar büyüdüler ki kendilerine yakın olmayanların işe girme şansı hiç yok. Daha ne kadar kadrolaşacakları ise bilinmiyor” dedi.

İşte Birlik ailesinin kamu kurumlarındaki görevleri

Rizgin Birlik’in kamuda çalışan ve akrabalarının bazılarının isimleri şöyle: “Kardeşi Serhat Birlik, İl Sağlık Müdürlüğü görevlisi; kuzeni Cemal Birlik, Silopi İlçe Köy Hizmetleri Müdürü; kuzeni ve kardeşinin eşi Mehmet Birlik, Şırnak İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı; yeğeni Lokman Birlik, Silopi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde Şube Müdürü; yeğeni Ömer Birlik’in oğlu Mustafa Birlik, Şırnak Belediyesi Zabıta Müdür Vekili; akrabaları Beytullah Birlik, Gençlik ve Spor İl Müdürü, Ekrem Birlik, İŞKUR İl Müdürlüğünde Şube Müdürü, Mehmet Emin Birlik, Şırnak İl Özel İdare İşletme Müdürü; Sayım Birlik, Silopi Adliyesi Şube Müdürü; Rezan Birlik, Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) İl Müdürü; Şeyhmus Birlik, Şırnak Özel İdareye Bağlı Güçlükonak Kaplıca Tesisi Müdürü.”

Kuzeni de rektör

Ayrıca Rizgin Birlik ile AK Parti Şırnak İl Başkanı Halil İbrahim Erkan’ın kuzen olduğunu söyleyen vatandaş, Erkan’ın akrabalarından Mehmet Emin Erkan’ın Şırnak Üniversitesi’nde rektör, Mesut Erkan’ın ise Şırnak Halk Eğitim Merkezi’nde müdür olarak görev yaptığını anlattı. 

Diğer Haberler

CEVAP VER

Yorum Yazabilirsiniz.
İsmini yazın

Sosyal Medya

0BeğenenlerBeğen
894TakipçiTakip
0AboneAbone
- Reklam -spot_img

Son Haberler