25.9 C
İstanbul
Cuma, Haziran 14, 2024

HAKLININ TARAFINDA

AK Partili belediyenin Millet Bahçesi projesine mahkeme engeli

Mahkeme, Bergama Belediyesi’nin yapmak istediği ‘Millet Bahçesi Projesi’yle ilgili yürütmeyi durdurma kararı verdi

86 esnafın suç duyurusunda bulunduğu projeye bölge idare mahkemesi tarafından yürütmeyi durdurma kararı verildi.

AK Partili Bergama Belediyesi tarafından 14 Eylül Stadyumu’nu da içine alan ve 51 bin 569 metrekarelik alana yapılmak istenen ‘Millet Bahçesi Projesi’ nedeniyle mağduriyet yaşayan stat esnafının, açtığı üç ayrı davadan ikincisi de olumlu sonuçlandı. Mülkiyeti belediyeye ait taşınmazlar ile ilgili riskli yapı kararının iptali istemi ile açılan davada İzmir 5.İdare Mahkemesi, yürütmeyi durdurma kararı verdi.

Karara sevinen stat esnafları, “Mahkemenin son davada verdiği karar umutlarımızı bir kez daha arttırdı. Bizler hiçbir siyasi oluşumun içinde değiliz. Sadece ekmeğimizin peşindeyiz. Burada 86 esnaf ve 310 çalışan var. Hepimizin aileleri var. Kara kış öncesi işyerlerimizi kaybedersek ne yaparız. Esnaflar olarak bizlere verilen sözlerin tutulmasını ve mağduriyetimizin kaldırılmasını istiyoruz” şeklinde duygularını dile getirdiler.

Ne olmuştu?

Bergama’da 14 Eylül Stadyumu’nu da içerisine alan ve 51 bin 569 metrekarelik alana yapılmak istenen ‘Millet Bahçesi Projesi’ nedeniyle mağduriyet yaşayan 86 esnaf, üç ayrı dava açmıştı. Esnaf dükkânlarının yıkımı için belediye yönetimi tarafından 9 Kasım tarihinde açılan ihale sonrası açılan ilk davada mahkeme, yapılan ihalenin hukuka ve mevzuata aykırı olduğu ileri sürülerek, yürütmeyi durdurma kararı vermişti. Üçüncü dava ise projenin imar planlarına karşı açılmıştı.

Diğer Haberler

CEVAP VER

Yorum Yazabilirsiniz.
İsmini yazın

Sosyal Medya

0BeğenenlerBeğen
894TakipçiTakip
0AboneAbone
- Reklam -spot_img

Son Haberler