25.9 C
İstanbul
Cuma, Haziran 14, 2024

HAKLININ TARAFINDA

AK Partili Aydemir enerji zamlarını böyle savundu: Bizden önce birçok kurumda kalorifer yoktu

AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, üst üste gelen enerji zamlarına ilişkin "İktidarımızdan önce birçok kurumda kalorifer yoktu” değerlendirmesinde bulundu

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın 2022 yılı bütçesi üzerindeki görüşmeleri esnasında söz alan AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, “Bizden önce doğalgaz kaç vilayetteydi? İktidarımızdan önce birçok kurumda kalorifer yoktu” dedi.

Aydemir’e yanıt İYİ Partili Durmuş Yılmaz’dan geldi. Yılmaz, Aydemir’in sözlerine “Tekerlek daha icat edilmemişti. Mağarada yaşıyorduk… 20 yıl önce bir idare geldi. Bize pantolon giydirdi. Boynumuza kravat taktı bizi bugünkü güne ışınladı” ifadeleriyle yanıt verdi.

Zamlar bizim popülist olmadığımızı gösterir

AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, görüşmeler sırasında şunları kaydetti:

“O kadar detaylı anlatım oldu ki, şu kitapçığı hakkıyla okuyan ya da takip eden muhalefetin suallerinin tamamına cevap verildiğini görür. Hep yokluk üzerine kurgulanmış bir muhalefet anlayışı… Sadece hayır kavramı üzerine inşa edilmiş bir muhalefet anlayışı var. Teşekkür etmek lazım, demek lazım ki geldiğimiz nokta hakikaten bir mesafedir… Bir arkadaşımız şunu söylüyor, ‘Enerji Bakanlığı bütçesi görüşülürken yüzde 48 zam açıklanıyor.’ Bu bizim mertliğimize, netliğimize çok net bir biçimde örnektir. Bizim popülist olmadığımızı gösterir. Bütçe görüşmeleri yapılırken bunu yapıyoruz. Biz samimiyiz. Bizden önce doğalgaz hangi ildeydi. Kaç vilayetteydi. Biz şimdi bütün ilçelere aktarıyoruz… Bizim iktidarımızdan önce birçok kurumda kalorifer yoktu.”

1942 yılında ekmek karneye bağlıydı

Aydemir, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Niye itiraz ediyorsunuz? 1942 yılında ekmek karneye bağlıydı. O yıllarda kaos vardı. Pandemi şartlarından bahsetmiyorsun, bütün suçu AK Parti’ye yüklemeye çalışıyorsun. Bunu yapmayacaksın. Herkese hizmeti, vatana hizmet olarak gören bir anlayış var. Bugün Rusya vanayı kesse Avrupa kettle ısıtamaz. Örnek alın bakın, dünya örnek alıyor. Daha önce bu ülkede gaz yağı kuyrukları vardı. Gaz ocakları vardı. O ocaklara gaz yağı bulunamazdı. Siyasetimizin özünde insan var. Yenilebilir enerji kavramı da bizimle hayat buldu.”

Muhalefet milletvekillerinin tepkileri üzerine Aydemir, “Bizden önce ne vardı arkadaşlar. Her halimiz vatandaşın içinde geçiyor” diye yanıt verdi.

Diğer Haberler

CEVAP VER

Yorum Yazabilirsiniz.
İsmini yazın

Sosyal Medya

0BeğenenlerBeğen
894TakipçiTakip
0AboneAbone
- Reklam -spot_img

Son Haberler