25.9 C
İstanbul
Cuma, Haziran 14, 2024

HAKLININ TARAFINDA

İletişim Başkanı Fahrettin Altun: Türkiye çok güçlü, itibarlı bir bölgesel güç oldu

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Ankara'daki ATO Congresium'da düzenlenen “Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri”ne katıldı. Burada açıklamalarda bulunan Altun, "Artık eski Türkiye yok, eski Türkiye’nin bürokrasisi de yok" görüşünü savundu

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi yapılan işlerin çok daha koordineli, çok daha etkili bir şekilde daha hızlı bir şekilde icra edilmesine imkan sağlıyor. Cumhurbaşkanımız 2018 yılında Cumhurbaşkanı Hükümet Sistemi’ne geçmemizi teşvik ederken tam da bu vizyonu hayata geçirmek istedi. Hızlı bir şekilde kurumlarımız koordineli bir şekilde projelerini hayata geçirebiliyorlar. Artık eski Türkiye yok, eski Türkiye’nin bürokrasisi de yok” görüşünü dile getirdi.

Halk Bank standını ziyaretinde açıklamalarda bulunan Altun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yatırım, istihdam, üretim, ihracat ve büyüme merkezli yeni programa vurgu yaptığını kaydeden Altun, bu noktada kamu bankalarına çok önemli görevler düştüğünü ifade etti.

Dünyanın çok zor günler geçirdiğini belirten Altun, “Biz Allah’a şükür bu zor günleri Cumhurbaşkanımız liderliğinde ciddi bir planlamayla geçiriyoruz. Bu planlama gerçek hayata birebir tekabül eden kısa, orta ve uzun vadeli olarak Türkiye’nin bölgesel ve küresel aktörlüğüne yatırım yapan bir planlama” ifadelerini kullandı.

Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri’ne gençleri ve ailelerini davet eden Altun, “Yapmak istediğimiz; devlet ve millet arasında iletişim vazifemiz olması dolayısıyla doğrudan gençlerimizin devletin kurumlarıyla yüz yüze iletişim kurabilecekleri, devletimizin teşvik, hibe, burs ve eğitim programları hakkında bilgilenebilecekleri bir platform inşa etmek. Burada bu platformu inşa etmiş durumdayız. Burada 40 kurumumuz gençlerimize kendi kurumlarında ne tür teşvikler sağladıklarını, gençlerimize ne tür imkanlar sağladıklarını, sağlayabileceklerini aktarıyorlar. Gençlerimiz böylelikle devletimizin nasıl yanlarında olduklarını, geleceğe nasıl daha emin bir şekilde bakabileceklerini görmüş oluyorlar” dedi.

Son 20 yılda Türkiye çok güçlü, itibarlı bir bölgesel güç oldu

İnsanlığın pandemi dolayısıyla bir kriz sürecinde olduğunu vurgulayan Altun, şöyle devam etti: 

“Devletimiz güçlü bir sosyal devlet mantığıyla toplumun bütün kesimlerinin yanında olduğu gibi gençlerimizin de yanında. Bu platform bunun en somut, en net delilidir. Burada Sayın Cumhurbaşkanımızın vizyonunun nasıl somut bir şekilde hayata geçtiğini tüm gençlerimiz görebilir. Burada devletimizin nasıl güçlü bir şekilde, belli bir plan dahilinde nasıl gençlerimize destek olabildiğini, olduğunu görmelerini talep ediyoruz. Bu fuar alanında üç sokağımız var. Devlet sokağında 40 kurumumuz, kurumlarımızın temsilcileri orada. Gençlerimize yüz yüze neler yaptıklarını, ne tür teşvikler verdiklerini, ne tür imkanlar sağlıklarını, burs ve eğitim gibi bunları anlatıyorlar. Birçok kurum milletimiz için, devletimiz için gurur kaynağı. Eğlence sokağımız var, orada kurumlarımızın simülasyon etkinlikleri var. Tecrübe sokağımız var. Orada da yine devlet teşviklerinden yararlanmış, devletin sunduğu imkanlardan faydalanarak başarılı işler ortaya koymuş, başarılı girişimlerde bulunmuş gençlerimiz, diğer genç arkadaşlarına nasıl bunları başardıklarını, nasıl kendilerinin de bunu başarabileceklerini doğrudan kendileri anlatıyorlar” 

Artık eski Türkiye yok, eski Türkiye’nin bürokrasisi de yok

Türkiye’nin artık eski Türkiye olmadığının altını çizen Altun, “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi bu anlamda yapılan işlerin çok daha koordineli, çok daha etkili bir şekilde daha hızlı bir şekilde icra edilmesine imkan sağlıyor. Cumhurbaşkanımız 2018 yılında Cumhurbaşkanı Hükümet Sistemi’ne geçmemizi teşvik ederken tam da bu vizyonu hayata geçirmek istedi. Hızlı bir şekilde kurumlarımız koordineli bir şekilde projelerini hayata geçirebiliyorlar. Artık eski Türkiye yok, eski Türkiye’nin bürokrasisi de yok” şeklinde konuştu.

Diğer Haberler

CEVAP VER

Yorum Yazabilirsiniz.
İsmini yazın

Sosyal Medya

0BeğenenlerBeğen
894TakipçiTakip
0AboneAbone
- Reklam -spot_img

Son Haberler